{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Ophængning af spisebordslampe i betonloft i 800 kr.
  • Installation af lamper 1.000 kr.
  • Setter op 4 loft lamper 650 kr.
  • Samling af havestol 300 kr.
  • Fjernelse af ukrudt og oprydning af blade 500 kr.
  • Skærer bar stole Ben i sort metal 500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Nye enheder?
  • #1   6. aug 2005 ups.. gik vist lidt hurtigt:D

    Nogen der har et foreslag til hvilke Bas Enheder jeg skal købe? hver enhed må max koste 350,- og skal ha 2 måske 4 enheder.. har delefiltre, diskant og mellemtone!!!


  • #2   6. aug 2005 hvad skal de i?

    hvad har du i forvejen?


  • #3   6. aug 2005 har ikke rigtig noget, og de skal i et 55l. kabinet!

  • #4   6. aug 2005 altså.. 350kr? jeg tror du skal vente og spare nogle flere penge sammen. du får ikke kvalitet for de penge. hvis du kigger på f.eks et sæt Cerwin vega, selv de HELT billige modeller f.eks V12f jeg har ejet sådan et sæt. jeg brændte mellemtonerne af i dem. de koster 457kr STK +fragt i hifiklubben.dk og det kun for en mellemtone. så tror det er begrænset hvor meget kvalitet og god lyd du får for 350kr MAX stk. hvis du ikke vil ofre noget mere. gå i ned i nogle billige elektronik butikker. jeg ved ikke hvor du kommer fra, men i Randers har vi en butik, der hedder Tove´s elektronik. hun har tit et bjerg af Bass´ enheder i 10 - 15" til omkring 200-400kr stk. nogle af bass´erne er faktisk udemærket i forhold til prisen.

  • #5   6. aug 2005 vent lidt spar nogle penge sammen. hvor store skal enhederne være? måske jeg kan høre mig omkring. har nogle hifi kammerater. kan jo være de har nogle brugte til og ligge


  • #6   6. aug 2005 12" tror jeg.. passer dette ikke meget godt til et 55l. kabinet?

  • #7   19. aug 2005 Hey.. Nu har jeg købt:

    2 * 8" Vifa Basenheder
    1 * 5½" Vifa Mellemtone
    1 * 3/4" Tweater

    og det sidder der ihver højtaler.. smiley og de spiller max dejligt:P.. skal snart have dem målt igennem, så jeg kan få et delefilter til dem smiley


Kommentér på:
Nye enheder?

Annonce