{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.812 visninger | Oprettet:

Morten F
Morten F
Tilmeldt:
22. jun 2013
Følger: 1 Emner: 2 Svar: 1

Bange for tv er brændt sammen {{forumTopicSubject}}

Hej. Er kommet ud for vores phillips 5405H er begyndt at blinke rød 3 gange på diode lampen. Og kan ikke tænde er først sket efter jeg prøvede at hænge det op på væggen igen så er bange for skruerne har ramt noget inde i tv selvom det er de samme skruer som vi altid har brugt til det når det har været oppe at hænge..

Håber nogen kan hjælpe ellers ryger det bare ud med mindre i kender nogen steder som tager mod defekte fjernsyn smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Plæneklipper vil ikke starte 1.000 kr.
  • Blotlæggelse af strømforsyning og etablering af stikkontakt 1.357 kr.
  • Dispose of 90% gasflaske 400 kr.
  • Korrekt montering af vaskemaskine 750 kr.
  • Grundig rens og fugning af chaussésten 700 kr.
  • Afmontering og montering af nyt armatur inkl hanen på den nye 400 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Bange for tv er brændt sammen
  • #1   22. jun 2013 Hvis det er under 2 år, så tag og send den ind og se hvad reparatøren siger, kan være det bare er en sikring som skal skiftes

  • Morten F
    Morten F Tilmeldt:
    jun 2013

    Følger: 1 Emner: 2 Svar: 1
    #2   22. jun 2013 Det er desværre lige blevet 2 år til maj i år har heldigvis bestilt nyt LG 55 620T som kommer mandag men planen var vi ville bruge philips tv i soveværelset så derfor gik jeg i gang med at gøre det hele klar så vi ikke skulle gøre det mandag men det var ikke så godt åbenbart smiley

  • #3   22. jun 2013 Du kan ringe til Philips support og spørge hvad det betyder, typisk blinker den med en frekvens som skal fortælle reparatøren hvad problemet er. Så kan du tage stilling derfra om du vil bruge penge på og lave det.

  • #4   22. jun 2013 jeg tager da gerne imod deT: D

Kommentér på:
Bange for tv er brændt sammen

Annonce